Чому комунальні послуги знову зростуть в ціні?

Чому комунальні послуги знову зростуть в ціні?

Новий опалювальний сезон почнеться з чергового підвищення тарифів на опалення, які піднімуться ще на 20% і складуть близько 8 грн за кубометр. Сподіватись на те, що ціни залишаться на рівні хоча б минулого року, не доводиться — вимоги МВФ не може скасувати ні місцева, ні державна влада.

Експерт Валентин Землянський пояснює, що розрахунки за формулою «Дюссельдорф+», запропонованою у меморандумі МВФ, означають подальше зростання вартості газу, на чому наполягає й Європейське енергетичне співтовариство. На їхню думку, населення має сплачувати газ за тією ж ціною, що і промислові підприємства.

Які ще неприємні сюрпризи можуть очікувати на українців у цьому опалювальному сезоні?

Де брати вугілля?

Якщо проблеми з газом стосуються тільки розцінок, то ситуація з вугіллям набагато складніша. Запасів газу має вистачити до наступної весни, оскільки «Нафтогаз» вже забезпечив закачування в сховища понад 15 млрд кубометрів газу при запланованих 17 млрд.

Але дані про запаси вугілля порадувати такими ж темпами зростання не можуть — для виробництва тепла й електрики Україні необхідно мати не менше 3,6 млн тонн вугілля, з них приблизно 1,7 млн тонн антрацитової групи та майже 2 млн тонн — газової. На поточний момент в «засіках» Вітчизни є всього 1,5 млн тонн вугілля. А якщо врахувати, що блокада поставок з Росії та Донбасу знову може поновитись, проблеми з відсутністю електроенергії точно зачеплять найбільш індустріальні регіони: Дніпро, Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг.

Експерти прогнозують, що дефіцит вугілля до березня 2018 року може скласти 4 млн тонн. Але найбільші проблеми стосуються саме поставок. Вугілля з Австралії поставляється зовсім небагато, в ПАР ми теж не можемо закупити потрібну кількість продукту, а ціна американського вугілля досягає 130 доларів за тонну, при тому, що тонна російського коштує всього $80.

Не дивно, що такі метаморфози з ціною теж вплинуть на тарифи. Не варто забувати й про макроекономічні показники — індекс інфляції та нестабільність національної валюти, які неодмінно позначаться на вартості комунальних послуг.

Єдина хороша новина полягає в тому, що до кінця цього року не планується підвищення вартості електрики, хоча ще зовсім недавно державні чиновники обіцяли не підвищувати й тариф на опалення.

Що робити з боргами?

Населення все ще не розрахувалося за минулорічний опалювальний сезон. Загальні борги за комуналку перевищують 24 млрд грн. Хоч чиновники й рапортують про зростання платежів на 112%, це скоріше говорить про виплату ще більш старих боргів, оскільки над багатьма сім'ями нависла загроза втрати житла.

Колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко розповів, що зовсім недавно у Луцьку в громадянина відібрали квартиру через непомірні борги, так що страх залишитися без власного житла не можна вважати необґрунтованим. Проте чимало споживачів вишукують можливості, щоб не платити за збільшеними тарифами. Наприклад, пенсіонери можуть довести до відома постачальника послуг, що їхня маленька пенсія дозволяє оплачувати не більше 100 грн на місяць. Тоді є шанс довести через суд, що доходи боржника не дозволяють йому задовольняти фінансові вимоги комунальників.

Олексій Кучеренко зазначив, що є всі підстави вважати тарифи, які затверджені НКРЕ, незаконними, оскільки у їх виробленні не брала участь виконавча влада.

Є ще одна проблема, яка у більшій чи меншій мірі може торкнутися споживачів і комунальників. Велика зношеність тепломереж вже не раз призводила до аварій та відсутності теплопостачання під час холодів. Але якщо у великих містах є хоч якісь фінансові резерви для ліквідації аварій, то у невеликих населених пунктах немає на що розраховувати.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» допоможе Вам взяти позику на найбільш привабливих умовах. Ознайомтеся з нашими пропозиціями, візьміть участь у дійсно вигідних акціях та отримайте кредит під мінімально можливі відсотки.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
26.04.2017
На зміну долару та євро можуть прийти крони, злоті і фунти
14.02.2018
Де можна оформити кредит в 21 рік?
14.08.2017
Доступна позика всім від мікрокредитних фінансових організацій
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X