Чи зможуть українці інвестувати в зарубіжні компанії й банки?

Чи зможуть українці інвестувати в зарубіжні компанії й банки?

Нацбанк України з 3 липня дозволить фізичним особам вивозити за кордон до 50 тис. дол. Однак вивезти гроші зможуть лише ті, хто підтвердить походження такої суми наданням документів про дохід, оскільки інші джерела грошей, в тому числі накопичення, не підлягають висновку "на інвестиційні цілі".

Спрощена система видачі ліцензій

Вивезенню валюти має передувати отримання валютної ліцензії НБУ; скасувати такий порядок може тільки парламент. Але НБУ обіцяє спростити процедуру отримання ліцензій та скасувати наявну зараз заборону на придбання або переказ валютних сум. Отримати такий документ можна буде в електронній формі, не відвідуючи НБУ.

Щоб отримати ліцензію, фізособи повинні довести наявність відповідних доходів і документально підтвердити мету переказу. Всі документи надаються в будь-який український банк, через який у подальшому буде відбуватись перерахування грошей. Після перевірки документів банк відправить запит в НБУ, на підставі якого й буде видана електронна версія ліцензії з занесенням відповідної інформації до реєстру. Автоматизована система дозволить проконтролювати всі валютні перекази та унеможливить ситуації, при яких одна людина спробує переказати через різні банки суму, що перевищує встановлений ліміт.

На даний час процедура отримання такої ліцензії вкрай складна. Навіть при наявності дозвільних документів Нацбанк міг заборонити будь-які валютні операції. На сьогодні ліцензією для фізосіб можуть похвалитись лише 65 громадян на всю країну. В Нацбанку очікують, що запровадження спрощеної системи видачі індивідуальних ліцензій посприяє прискоренню валютних операцій та підвищить кількість бажаючих інвестувати свої гроші в інші країни. Крім того, фінансові експерти переконані, що дозвіл на вивезення таких сум не позначиться на стані валютного ринку країни, оскільки й зараз велика частина населення робить накопичення грошової маси виключно у валюті.

За допомогою електронних ліцензій можна буде розміщувати гроші на власних закордонних рахунках, інвестувати їх у різні бізнес-проекти, купувати нерухоме майно, а також виконувати фінансові зобов'язання за страховими договорами.

Дорогу приватним інвесторам!

З чим пов'язана така лібералізація? Насправді, Нацбанк ще 23 лютого визнав, що не може контролювати дії громадян України за кордоном. Велика кількість українців, які працюють у різних країнах Європи, відкривають валютні рахунки у європейських банках, які, у свою чергу, зберігають банківську таємницю й не передають подібні відомості в НБУ. На даний час чимало громадян України отримують зарплату, пенсію, страхові виплати, спадщину або дивіденди в інших країнах, не отримуючи жодних дозвільних документів від Нацбанку. Тепер такі операції з легальними валютними доходами можна проводити офіційно, крім того, на ці рахунки дозволено переводити валюту з України.

Нагадаємо, численні валютні обмеження були введені в 2014 році. Згідно з діючими з тих пір нормами, фізичним особам дозволялося здійснювати перекази в інші країни на суму не більше 6 тис. доларів на місяць. Підвищення цього ліміту до 50 тисяч доларів дозволить українцям оплачувати навчання, лікування або відпочинок за кордоном, вкладати гроші в інвестиційні проекти. Експерти відзначають, що валютні операції, які здійснюються фізичними особами в межах затвердженого ліміту, не вплинуть на курс гривні й не викличуть ніяких потрясінь внутрішнього валютного ринку.

Нові можливості для українського капіталу

Завдяки таким нововведенням громадянам України стануть доступними нові можливості для інвестицій. Не є таємницею, що акції європейських та американських компаній набагато привабливіші для вітчизняних інвесторів, аніж українські, існує й велика кількість інвестиційних фондів, які пропонують високоприбуткові програми для інвестицій. Тепер міжнародний фондовий ринок стане набагато доступнішим, але спрогнозувати популярність та масовість застосування цього інструменту для вкладання грошей поки досить важко. На сьогоднішній день багатьох клієнтів українських банків цікавить сама можливість інвестицій в економіку інших країн та відкриття зарубіжних банківських рахунків. При цьому, за оцінками експертів, вкладати гроші в страхування життя, що є актуальним для європейців та американців, наші співгромадяни не поспішають.

Щоб здійснювати інвестиційну діяльність, зовсім не обов'язково виїжджати з країни для відкриття рахунку в закордонному банку. Наприклад, укладати договори з брокерськими компаніями можна в режимі онлайн, а переводити гроші на їх рахунки можна буде безпосередньо з українських банків. Якщо в Україні укладення договору з брокером є досить складною процедурою, що вимагає особистої присутності інвестора та підписання великої кількості паперових документів, то для співпраці з Інтернет-брокерами досить вислати на електронну пошту скан паспорта та переказати обумовлену суму на рахунок компанії.

Отримання електронних ліцензій на право переказу валютних коштів на рахунки закордонних банків та компаній допоможе українцям активно брати участь в інвестиційній діяльності. Але деякі експерти не розділяють такий оптимістичний настрій, побоюючись, що на практиці може виникнути безліч складнощів. Наразі процедура отримання ліцензій фізособами проходить період консультацій та узгоджень між різними підрозділами та інстанціями, тому неможливо сказати, наскільки легкою і доступною ця процедура буде після остаточного прийняття. Проте, якщо запропонований варіант буде реалізовано, це дійсно може відкрити для українців зовсім інші можливості для вкладення грошей.

Також експерти сумніваються, що українці масово почнуть інвестувати свої гроші. Нерухомість за кордоном надто дорога, ставки по депозитах незрівнянно менші, а в багатьох банках за зберігання грошей на депозитних рахунках доводиться платити самим клієнтам. Що стосується брокерських компаній, то зазвичай мінімальна сума вкладень досягає 10 тис. доларів.

Дозволити собі такі витрати зможе далеко не кожен. Можливість придбання акцій іноземних компаній теж викликає питання, адже право на такі цінні папери, згідно з існуючими правилами, підтверджується тільки Національним депозитарієм. В нинішніх умовах він не може враховувати акції, що знаходяться за його межами. Тобто паралельно з лібералізацією вивезення валюти потрібно внести зміни в закон про депозитарну систему, без чого таке корисне нововведення не зможе виконувати очікуваних функцій.

На жаль, на даний час НБУ не проявляє активності в розробці нового законопроекту, який зможе узаконити придбання цінних паперів в інших країнах.

Українські банки будуть виконувати роль податкових агентів, перевіряючи джерело походження грошей. Слід підкреслити, що кошти для інвестиційних цілей за кордоном можна використовувати тільки в тому випадку, якщо громадянин зможе офіційно підтвердити свій дохід. Якщо ж гроші зберігалися на депозиті, їх не можна буде використовувати для переказів за кордон.

Найскладніше для потенційних інвесторів — надання підтверджуючих документів. Банки будуть вкрай прискіпливо перевіряти фінансові документи з використанням фінансового моніторингу, щоб упевнитися в їх відповідності вимогам законодавства. До речі, інвесторам знадобиться не тільки підтвердити свій дохід, а й надати банкові вагомі підстави, які доводять безризиковість можливих операцій. Банки будуть виконувати функції валютного контролю, та при сумнівах у відсутності ризику відхилять Вашу заявку на отримання ліцензії.

Де отримати екстрену фінансову допомогу?

Потрібні кошти сьогодні? Гадаєте, отримання будь-якого кредиту пов'язано з попереднім збором документів, довгою бюрократичною процедурою оформлення договору та очікуванням рішення банку? Помиляєтесь. Тепер у Вас є можливість отримати кошти всього за півгодини! Компанія «КЛТ КРЕДИТ» максимально полегшила процес видачі грошей, пропонуючи найдосконаліші способи отримання мікропозик в режимі онлайн.

Ми забезпечимо оперативний переказ необхідної суми на карту в будь-який час доби, гарантуємо безпеку та надійність кожної угоди, пропонуємо знижені процентні ставки для нових клієнтів та не цікавимося історією Ваших попередніх кредитів. Умови отримання онлайн-позик в «КЛТ КРЕДИТ» — найпривабливіші на ринку кредитування України. Приєднуйтесь та переконайтесь, що кредити можуть вигідними, дешевими та необтяжливими.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
22.11.2017
Новий вид криптовалюти — біткоїн. Курс зростає не по днях, а по годинах
08.08.2017
Особливості одержання кредиту на вторинне житло
13.01.2017
Кредит без застави та поручителів. Як оформити позику?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X