Чи є шанс поліпшити кредитну історію?

Чи є шанс поліпшити кредитну історію?

Деяким споживачам знайома ситуація, коли при зверненні за кредитом на покупку техніки або готівкою їм відмовляють. При цьому співробітник банку або іншої кредитуючої організації причину відмови повідомляти не повинен. Тому не чекаючи відповіді спеціаліста, спробуємо розібратися в причинах відмови і в тому, як можна цієї відмови уникнути.

Найпоширеніші причини відмови в кредиті

Як відомо, перш ніж видати кошти банк обов'язково поцікавиться, які гарантії є у поверненні цього кредиту. Такими, як правило, виступають відомості про доходи клієнта або застава - матеріальна цінність, порівнянна за вартістю з сумою позики. Крім цього, може враховуватися ще ряд факторів, які і лягають в підстави відмов у позичці :

• Надання неповної або помилкової інформації, приховування від банку важливих відомостей. Наприклад, клієнт не вказав в анкеті наявність фінансових зобов'язань перед іншою фінансовою установою, надав неправдиві відомості або підроблені документи про доходи;

• Невідповідність документів вимогам чинного законодавства. Це може бути, як некоректно оформлені документи на заставне майно, так і прострочена фотографія в паспорті;

• Низький рівень документально підтвердженого доходу. Найчастіше, від цієї причини страждають люди, які не оформлені офіційно або отримують «сіру» зарплату - тоді в довідці про зарплату буде вказаний мінімальний заробіток;

• Вік позичальника - або занадто молодий, або занадто старий. Другий варіант особливо часто зустрічається при оформленні позики на нерухомість - там на момент закриття клієнтові не повинно бути більше 60 і 55 років для чоловіків і жінок відповідно;

• «Слабка» застава - його ліквідаційна вартість не зможе покрити суму позики і компенсувати банку збитки;

• Погана кредитна історія.

Крім цього, організація може звертати увагу на наявність або відсутність дітей, вищої освіти, зарплатної картки в цьому ж банку, цінного майна. Знаючи ці фактори, набагато легше підготуватися до походу за грошима.

Як уникнути відмови?

Потрібно просто підготуватися по кожному пункту до того, як йти в офіс. Потрібно впевнитися, що документи в порядку і актуалізовані. Як правило, терміни, періодичність і порядок актуалізації документа вказується на ньому самому. Крім того, слід уточнити свої фінансові справи, виписати всі зобов'язання. Їх наявність не часто служить причиною відмови, а ось приховування - завжди. Довідка про доходи повинна бути достовірною, оскільки ці дані можна уточнити в податковій інспекції і викрити в підробці або обмані. Уточнити законодавчі умови і політику кредитування банку по віковим групам - це можна зробити, не відвідуючи заклад і не витрачаючи багато часу.

Якщо ж позика береться велика, і під заставу, то слід завчасно подбати про незалежну оцінку майна сертифікованими фахівцями. Це дозволить уникнути некоректної оцінки застави банком. Справа в тому, що деякі, особливо невеликі, банки можуть навмисно занижувати вартість заставного майна. Це може робитися як з метою страхування фінансових ризиків, так і з прямим прицілом на заволодіння заставним майном за дуже низькою ціною і його подальшого перепродажу за повною вартістю. Такі схеми уже межують з шахрайством і краще шукати фінансову установу з надійною репутацією.

Що ж стосується останньої причини відмови - поганою кредитною історії, то це тема окремої розмови.

Що таке кредитна історія?

Слід знати, що кожен раз, коли ми звертаємося до фінансових установ, наші дані вносяться в єдину базу. При оформленні будь-якого кредиту, навіть найдрібнішого, на клієнта заводять так звану «історію» - тобто вносять всі його дані в єдину базу бюро кредитних історій (БКІ). Даними цієї бази може скористатися будь-яка фінансова установа. Навіть якщо клієнт звертається в нього перший раз, співробітники вже можуть бачити наявність або відсутність цієї людини в базі, а також історії його позик і платежів по ним.

Вся ця інформація вноситься банками протягом всієї позики. Таким чином, можна бачити наявність прострочень по платежах, порушення термінів закриття позики і всю іншу інформацію, яка може охарактеризувати платіжну дисципліну позичальника. У разі наявності порушень, в залежності від статусу їх виправлення, кількості і тяжкості у позичальника може сформуватися погана репутація. З цієї причини банк не хоче піддавати ризику свої активи (особливо коли мова йде про беззаставну позику) і відмовляє потенційному боржнику. Але чи можна змінити кредитну історію і як це зробити? Перш ніж відповісти на це питання, спробуємо розібратися, чи може історія бути помилковою?

В яких випадках негативна фінансова репутація може бути анульована?

Виявляється, може бути так, що клієнт не має відношення до порушень, записаних на його ім'я. Така ситуація виникає, коли він стає жертвою шахраїв. Треті особи можуть скористатися зовнішньою схожістю і документами потерпілого і оформити позику, а іноді і кілька, на його документи. Як виправити дуже погану кредитну історію в такому випадку? Це можливо лише за участі правоохоронних органів та проведення розслідування.

Крім цього, причиною поганого рейтингу позичальника може стати той факт, що банк, який видавав попередню позику, просто не вніс дані про погашення позики, який тепер значиться як прострочений. В такому випадку в банк направляється відповідний запит. Після одержання відповіді і внесення даних в БКІ питання «як поліпшити кредитну історію свою?» Вже стояти не буде і можна з легкістю отримати гроші.

Але як змінити свою кредитну історію, якщо порушення і справді мали місце?

Як самому можна виправити погану кредитну історію в банку?

В першу чергу потрібно погасити борги. Але цього ще буде недостатньо, адже закриті позики мали прострочення і порушення. Найчастіше, для того щоб покращити свою репутацію, клієнту потрібно взяти один або кілька позик і старанно їх виплатити. Крім того, можна користуватися кредитною карткою і своєчасно повертати на неї кошти - це теж піде на користь. Але це вимагає витрат часу і наявності деяких засобів, адже відсотки за користування чужими грошима ніхто не відміняв.

У разі дефіциту часу можна спробувати виправити кредитну історію за гроші. Як це зробити? Можна звернутися до людей або організацій, що пропонують допомогу такого роду. Вони візьмуть на себе клопоти з оформленням і закриття позик. Клієнт заплатить всі комісії і винагороду за працю. Особливо добре піднімають великі цільові позики, які оформляються на покупку житла або транспорту. По суті, це спосіб купити хорошу кредитну історію. Але в таких випадках може знадобитися перший внесок, який повністю буде відшкодовано. Після погашення позики і всіх супутніх платежів репутація клієнта помітно покращиться. Таким чином, одна відповідь на питання «Чи можна поліпшити погану кредитну історію, якщо були прострочення і як?» знайдена. Але чи є ще способи як швидко виправити кредитну історію, онлайн, наприклад.

Для цього добре підходять кеш-сервіси, особливо коли репутацію «зіпсували» прострочення по кредитній карті. Тоді, при оформленні такої позики кошти можна перерахувати відразу на проблемний рахунок. Таким чином, в разі швидкого і успішного погашення цієї позики клієнт не тільки ліквідує заборгованість, а й отримає одну успішно виплачену позику. Це ще одна відповідь на питання «чи можна і як виправити свою погану кредитну історію».

Чи є банки або інші кредитні організації, готові запропонувати кредит при наявності заборгованостей?

На жаль, таких установ мало і багато шахраїв, які готові скористатися відчаєм деяких споживачів. В такому випадку позичати кошти краще в перевірених структурах, наприклад, мікрокредитній організації «КЛТ КРЕДИТ». Звичайно, якщо за потенційним позичальником є факти шахрайства або його спроб, серйозні і злісні порушення за попередніми позиками, то будь-яка, навіть сама лояльна організація не стане ризикувати своїми активами. Тут горе-позичальник може розраховувати тільки на приватних кредиторів або заставний кредит. В іншому випадку йому просто відмовлять в засобах. Якщо ж все-таки клієнт вирішив підвищувати свій рейтинг за рахунок мікропозик, то організація «КЛТ КРЕДИТ» - це оптимальний і вигідний варіант. Як і інші МФО вона пропонує вищий рівень лояльності до клієнтів, але ще і на вигідних умовах:

  • Знижка на першу позику - 50%;
  • Перша позика до 500 грн. - безкоштовно * (очікується ПЛ);
  • Знижка на другу позику - 25%;
  • Відсоткова ставка - від 0,8%;
  • Щотижневі акційні знижки;
  • Програми лояльності для постійних клієнтів.

Чи складно оформити позику в МФО?

Це один з найпростіших способів отримання коштів. Наприклад, позика в тій же «КЛТ КРЕДИТ» може бути оформлена і отримана протягом півгодини! Для цього потрібно всього лише виконати кілька кроків:

• Зайти на сайт організації;

• Визначитися з сумою за допомогою калькулятора;

• Заповнити анкету та зареєструватися (при цьому важливо пам'ятати, що тут дані теж можуть перевірити на правдивість, так що брехати не варто);

• Дочекатися рішення про видачу позики - воно прийде на телефон і буде відображено в особистому кабінеті користувача на сайті компанії;

• Підписати онлайн-угоду з умовами договору;

• Дочекатися коштів на карту.

Тепер, знаючи механізми як отримати хорошу кредитну історію і закрити погану, як виправити зіпсовану кредитну історію, можна бути впевненим у своїй фінансовій стабільності.

Мікрокредітна організація «КЛТ КРЕДИТ» - це надійний фінансовий партнер і хороша підстраховка в складній ситуації. Завдяки екстреній фінансовій допомозі від цієї МФО, клієнт може бути спокійний за свою репутацію

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X