Чи варто звертатися до приватним кредиторам?

Чи варто звертатися до приватним кредиторам?

Область кредитування в економічній сфері вже давно стала популярною, і сьогодні складно знайти людину, яка жодного разу за свою життя не зустрічався із кредитом. Так чи інакше, зі збільшенням попиту росте і число пропозицій. Крім усім відомих банків, що видають кредити на особисті потреби на певних умовах, поступово набирає обороти кредитування від мікрофінансових організацій. Але на цьому пропозиції не закінчуються, і сьогодні все частіше можна зустріти пропозиції від приватних осіб, готових допомогти за певну плату. Взяти приватну позику пропонують ті, хто володіє достатньою сумою грошей, і бажає, щоб гроші працювали, тобто, приносили дохід.

Що впливає на популярність приватної позики

Можна виділити кілька факторів, які відіграють важливу роль у збільшенні попиту на позики в приватних осіб. Серед них наступні:

 • немає необхідності збирати велика кількість документів і довідок;
 • оформлення позики відбувається дуже швидко;
 • в увагу не береться кредитна історія людини, що бере позику.

Позики від приватних осіб без застави починають цікавити населення, як правило, тоді, коли отримати кредит у банку або в мікрофінансовій організації за якимись причинами не вийшло, або, коли терміни одержання потрібних коштів обмежені. Тобто, людині якнайшвидше потрібні гроші, і він готовий на багато чого, щоб їх отримати. Приватні кредитори, розуміючи безвихідність позичальників, користуються їхньою складною ситуацією, і встановлюють високі відсоткові ставки на позики. Адже якщо дуже потрібні гроші і іншого варіанта немає – позичальник погодиться. А кредитор у цей час збільшує свій дохід.

Звичайно, такий кредит у приватної особи без застави, має свої переваги і недоліки, і перед тим, як оформляти договір або залишати розписку, варто добре подумати, передбачити можливі форс-мажорні ситуації, і тільки потім ставити підпис на документі.

Підводні камені при одержанні кредиту в приватної особи

На жаль, нестабільність ситуації в країні і бажання легких грошей приводить до того, що з'являються несумлінні кредитори, орудують шахраї. Хоча, і серед позичальників також зустрічаються злісні неплатники.

Кредит від приватної особи в Україні може бути оформлено декількома способами:

 • за допомогою договору;
 • за допомогою розписки, завіреної нотаріусом.

Який би спосіб завірення фінансових відносин ви не вибрали, варто враховувати, що стати жертвою шахраїв дуже легко. Приміром, у договорі дрібним шрифтом можуть прописані штрафні санкції і можливі нарахування відсотків, про яких не згадувалося при усній бесіді. Краще, якщо знайомство з договором ви довірите гарному юристові. Так ви зможете убезпечити себе від неприємностей.

Якщо ви вирішили отримати приватний кредит і завірити його нотаріальною розпискою, пам'ятайте, що віддавати кредиторові цей документ необхідно тільки тоді, коли кредитні кошти будуть зараховані на вашу карту або вручені особисто вам готівкою. Нерідкі ситуації, коли шахраї, отримавши розписку, не видають позику, і при цьому починають вимагати з вас гроші, які навіть не встигнули від них отримати. Довести вашу провину буде складно, а виходить, почнуться проблеми із приватними кредиторами.

Також варто остерігатися кредитів з так званою передоплатою. Ця схема дуже поширена серед шахраїв, про неї знають позичальники, але, проте, ситуації з обманом продовжують відбуватися. Ви, оформляючи приватний кредит готівкою, відправляєте певну суму, на підтвердження того, що у вас є яка-небудь сума грошей, і ви зможете повернути позику. І на цьому ваше співробітництво закінчується. Кредитор просто зникає разом з вашими грішми.

Але це зовсім не означає, що нікому із приватних кредиторів не можна довіряти. Є пристойні і чесні люди, які видають приватні кредити в Україні і готові вам допомогти, при цьому маючи свою вигоду.

Де знайти приватного інвестора для позики

Ви прийняли рішення: візьму кредит від приватної особи, тому що інші способи в даній ситуації не доступні. Із чого почати? Де шукати того самого інвестора? І як не стати жертвою шахрая? Питань дуже багато. Як правило, інформацію про надання приватних позик розміщають на наступних ресурсах:

 • інтернет форуми;
 • дошки оголошень про кредити, яким властива інтерактивна робота;
 • у ЗМІ, на спеціально відведені для цієї теми смугах;
 • рекомендують через знайомих.

Якщо ви не змогли знайти інформацію і контакти тих, у кого можна взяти приватний кредит, ви можете подати своє оголошення, у якій помістити прохання про позику. Ваше оголошення з текстом візьму кредит у приватної особи без застави, або схожого змісту, швидко знайде адресата. Дуже часто про тих, хто користуються кредитними дошками і інтернетом, у мережі є відгуки, і в будь-який момент кожний позичальник може з ними ознайомитися.

Умови оформлення позики в приватної особи

Незважаючи на доступність і простоту оформлення документів, щоб отримати приватний кредит або позику, позичальнику необхідно буде надати мінімальний пакет документів. Як правило, це:

 • паспорт;
 • ІПН;
 • довідка про доходи або з місця роботи.

Варто враховувати, що кредитування подібного роду передбачає обмеження по термінах позики. Традиційно, кредит готівкою від приватних осіб видається на термін від 1 до 6 місяців, рідше – на рік і більше.

Також не варто забувати, що, даючи вам кредит, приватна особа робить це з метою свого збагачення, а виходить, вам має бути сплачувати відсотки. Відмічається, що, оформляючи фінансові відносини із приватною особою, позичальник платить від 10 відсотків і більш.

Помніть, що безвихідних ситуацій не буває. Якщо вам терміново знадобилися гроші, а банк не дає кредит, варто пробувати оформити позику у МФО. Краще, якщо ви подасте заявку одночасно в кілька мікрофінансових організацій, збільшуючи шанси на позитивну відповідь. Перш ніж звертатися до приватних осіб, зважте всі « за» і « проти».

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.4/5
От 40 голосов
3.4
5
1
40
Читайте також
20.11.2018
Що таке кредитна історія
20.04.2017
Взяти мікрокредит терміново онлайн не виходячи з дому
05.01.2017
Гроші на карту моментально. Всі тонкощі позик в Україні
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X