Чи можна кредит погасити іншим кредитом?

Чи можна кредит погасити іншим кредитом?

Користування кредитами - звичайне явище в сучасному світі. Це дуже зручно - купити необхідну річ відразу, а не збирати на неї, мати можливість влаштувати гарне свято з якого-небудь нагоди. Крім того, кредитні кошти можуть стати справжнім порятунком в критичній ситуації. Наприклад, в разі раптової хвороби, фінансових проблем через втрату роботи і так далі. Природно, кредити потрібно погашати, але іноді це може супроводжуватися деякими складнощами.

Які бувають кредити

Класифікація кредитів насправді досить складна - їх класифікують за обсягами, термінами, способами передачі коштів, типу нарахування відсотків. Але найчастіше їх ділять на наступні групи:

 • Лихварський - приватниа позика під дуже великі відсотки і з обов'язковим наданням застави;
 • Комерційний - по суті, продаж товару під оплату частинами, так звану розстрочку;
 • Банківський - видача коштів безпосередньо банком при наданні позичальником відповідних гарантій у вигляді інформації про доходи або поручителів. Часто видається під чітко визначені цілі (навчання, ремонт, покупка конкретного товару), за що його називають «цільовим»;
 • Іпотека - позика великих розмірів під заставу нерухомості. Найчастіше видається на покупку житла, де запорукою є сам товар, що купується і служить;
 • Споживчий - для забезпечення потреб населення. По суті, той же банківський кредит, але виключно для фізичних осіб;
 • Ломбардний кредит - надання позики під заставу. При цьому застава повинна бути легко реалізованою, тобто легко продаватися.

Крім зазначених, є ще ряд різновидів позик, але вони не мають відношення до кредитування населення, а розраховані тільки для підприємств і навіть цілих держав.

Всі ці продукти фінансового ринку мають свої особливості. Але, так чи інакше, будь-який кредит потрібно повертати.

Способи погашення кредиту

Всі способи виплати позики поділяються залежно від порядку виплати відсотків і тіла кредиту на наступні чотири типи:

• Погашення позики рівними частинами і виплата відсотків на залишок боргу. Такий спосіб найменш обтяжливий для позичальника;

• Аннуїтетний - виплата позики рівними сумами протягом усього терміну кредитування. У перших платежах будуть погашатися в першу чергу відсотки, і тільки в другій половині терміну кредитування буде виплачена основна частина самої позики;

• Повернення всієї суми боргу в кінці періоду, в той час як виплата відсотків здійснюється щомісячно. Найдорожча позика, при цьому саме така система використовується в ломбардах;

• Повернення і боргу, і відсотків після закінчення терміну позики. Цей спосіб практично не застосовується через украй високий ризик для кредитора.

Будь-який з цих кредитів чим довше платити, тим дорожче буде обходитися. Але як кредитор буде ставитися до того, що позичальник поспішає виплатити позику?

Чи має сенс повертати позику достроково?

Справа в тому, що джерело доходу для будь-якого банку - це відсотки за позиками. Природно, дострокове погашення позики позбавляє установу деякої частини доходу, на яку вона уже розраховує. У таких випадках деякими банками передбачаються штрафи і комісії за дострокове погашення. Іноді вони прирівнюються до скупної суми відсотків, які структура очікувала отримати. Але останнім часом багато кредитодавців стали більш лояльно ставитися до таких квапливих позичальників через невисоку платіжну дисципліну населення. Тому багато споживачів тепер можуть спокійно позбутися зобов'язань раніше терміну. Але чи можуть бути ситуації, коли позичальник прагне розрахуватися, навіть не маючи вільних коштів. У цій ситуації можуть бути різні причини:

• Занадто високі відсотки. Часом багато хто готовий навіть взяти кредит готівкою для погашення іншого кредиту або на погашення інших кредитів;

• Викуп майна з ломбарду. Може так статися, що воно терміново знадобилося, та й відсотки за такою позикою можуть перевищити навіть ліквідаційну вартість самої застави;

• Закінчення строку кредитування за позикою. Часом ситуація в житті складається так, що немає можливості повернути борг вчасно або закінчується пільговий період на кредитці, тоді споживач може взяти кредит щоб погасити кредитну карту.

Таким чином, іноді навіть можна задуматися про те, як погасити кредит іншим кредитом. Це варіант може навіть виявитися вигідніше, ніж просто виплачувати кінцеву позику. Але де взяти кредит на погашення інших кредитів?

Чи можливо взяти кредит при наявності інших кредитів?

Не секрет, що банк, перш ніж видати кредит, дуже уважно вивчає майбутнього боржника. До уваги беруться багато чинників:

 • Рівень документально підтверджених доходів;
 • Якість кредитної історії;
 • Сімейний стан і кількість дітей;
 • Рівень освіти;
 • Наявність авто;
 • Наявність інших кредитів.

Саме на останньому пункті можна трохи затриматися. Справа в тому, що банки неохоче дають позики, якщо у клієнта вже є такі в інших банках. Це факт може знизити платоспроможність клієнта і вплинути на його платіжну дисципліну. Виходить, що ще й не кожен банк дозволить отримати або взяти кредит при наявності інших кредитів.

В якому банку можна взяти кредит на погашення інших кредитів або для інших зобов'язань?

Як правило, банки, що кредитують осіб з фінансовими зобов'язаннями, адекватно оцінюють свої потенційні ризики і включають їх в процентну ставку. Це робить такі позики не найдешевшими, але іноді просто немає іншої альтернативи. Крім банків, такі позики готові надавати і деякі мікрофінансові організації, наприклад, «КЛТ КРЕДИТ».

Вони реально можуть допомогти, якщо потрібен кредит для погашення інших кредитів. Суть їх діяльності близька до банківської, але масштаби значно менші, а схеми організації роботи простіші. Це дозволяє їм набагато швидше реагувати на звернення клієнтів, оперативно приймати рішення про видачу позик і перераховувати кошти. Крім того, вони набагато лояльніше ставляться до клієнтів, які хочуть взяти кредит щоб погасити інші кредити. Також можна спробувати взяти кошти під заставу цінного рухомого майна в ломбарді, але це не дуже зручно, та й вимагає відчуження застави до повного погашення боргу та відсотків. Тому задаючись питанням «чи можна взяти кредит, щоб погасити інший, чи вигідно його брати?», краще зупинити свій вибір на мікрокредитних компаніях.

Як взяти кредит для погашення кредитів в інших банках в МФО?

Насправді, для отримання кредита щоб погасити інший кредит, в мікрофінансовій організації необхідний мінімальний пакет документів і інструментів:

 • Паспорт громадянина України;
 • Ідентифікаційний код;
 • Діюча банківська карта;
 • Мобільний телефон;
 • Вихід в інтернет.

Потрібно просто звернутися в організацію на сайті. Для цього потрібно заповнити анкету-заявку та просто дочекатися рішення про видачу. Після підписання угоди клієнт зможе отримати необхідні кошти вже через 5-30 хвилин. Таким чином, при мінімальних витратах часу можна отримати гроші в кредит на погашення інших кредитів. Але і мікрофінансові організації можуть відмовити у видачі кредита на погашення кредитів в інших банках. Для цього можуть бути різні причини, наприклад,

 • Наявність клієнта в чорному списку боржників через злісні порушення за попередніми кредитами;
 • Вказівка про себе неправдивої або неповної інформації;
 • Використання підроблених документів.

Де можна взяти кредит, щоб погасити інші кредити, якщо всі відмовили?

В такому випадку доведеться знову розглянути можливість звернення за ломбардним кредитом. У цього виду позики є ряд незручностей:

• Застава відчужується, тому взяти кредит, щоб закрити інші кредити під заставу речі, потрібної щодня, не вийде;

• Високі відсотки - часом деякі споживачі у вигляді відсотків виплачували суми більші, ніж сама позика і вартість застави;

• Проблема транспортування великої застави. Наприклад, бажаючи закласти холодильник, при вирішенні питання «де взяти кредит на погашення кредиту або кредитів в інших банках» доведеться відштовхуватися немає від умов, а від відстані транспортування;

• Необхідність (в деяких випадках або установах) надання документів на заставне майно.

Як видно, такий спосіб краще все-таки залишити на той випадок, якщо МФО не виявили належної довіри. Але якщо немає навіть застави, чи можна взяти кредит щоб погасити інший кредит? Виявляється, можна - у приватних кредиторів. Це самий ненадійний спосіб. Справа в тому, що саме в цій сфері дуже поширені випадки шахрайства, застосування незаконних методів стягнення кредиту: погрози, залякування, тиск на позичальника і його близьких. Часом вирішити питання стає можливо лише за участі правоохоронних органів. Але навіть у разі співпраці з порядним позикодавцем, клієнта очікують вкрай високі відсотки. Це по суті і є лихварський кредит, про який згадувалося на початку статті - високі відсотки, можливо, зажадають заставу, дуже високі відсотки і відсутність юридичного супроводу процесу.

Тому якщо все-таки в голові виникла думка «хочу взяти кредит щоб погасити або закрити інші кредити», то варто все-таки спробувати спочатку отримати позику в мікрокредитній організації. Наприклад, компанія «КЛТ КРЕДИТ» готова надати своїм позичальникам прозорі і максимально чесні умови, високий відсоток схвалених угод, швидкість обслуговування. Крім цього, організацією регулярно проводяться акції знижок, що дозволяють помітно заощадити на позику. Також, з метою турботи про фінансове благополуччя клієнтів, компанія пропонує програми лояльності для нових та постійних клієнтів.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.4/5
От 88 голосов
3.4
5
1
88
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X