Чи існує в Україні доступне житло?

Чи існує в Україні доступне житло?

За офіційними даними, близько 400 тисяч українських сімей не мають власного житла і змушені жити в орендованих квартирах. Навіть іпотека не в змозі допомогти людям придбати житло, адже процентна ставка за такими кредитами сягає 20% і є однією з найвищих серед європейських країн. А щоб самостійно зібрати потрібну суму, відкладаючи гроші зі своєї зарплати, доведеться витратити багато років, і навіть це не є гарантією придбання заповітних квадратних метрів. Давайте розберемось, які існують варіанти накопичення грошей і вирішення житлової проблеми.

Наскільки вигідний депозит?

Щоб відкрити валютний депозит, знадобиться не менше 1000 доларів. Зібрати таку суму цілком реально протягом року, якщо Ви отримуєте середню для Києва зарплату в розмірі близько 10 тис. грн. Відкладаючи щомісяця близько третини своїх доходів і купуючи на них долари, вже через рік Ви зможете покласти накопичену суму в банк.

Однокімнатна квартира в Києві коштує близько 30 тис. дол. З огляду на сьогоднішню процентну ставку за валютними вкладами, яка становить 6% річних, і поступове нарощування депозиту шляхом відкладання 30% своїх доходів, потрібну суму на придбання однокімнатної квартири Вам вдасться накопичити не раніше, аніж через 15 років.

Але такий великий термін — не головний недолік депозиту, набагато важливіше те, що за цей час можуть відбутися непередбачені зміни в економіці країни. Почати можна з того, що абсолютно невідомо, скільки коштуватиме житло через 15 років. Жоден фахівець не здатен спрогнозувати ціни на нерухомість в довгостроковій перспективі, особливо з огляду на нестабільність економіки.

З іншого боку, якщо зараз середня київська зарплата дозволяє зібрати тисячу доларів за рік, то через кілька років девальвація гривні може знизити можливі накопичення в кілька разів. А чи зможе зростання зарплати компенсувати ці процеси, теж невідомо. При цьому цілих 15 років Вам доведеться жити в умовах жорсткої фінансової дисципліни та обмежувати свої витрати. Так само варто враховувати зміни на ринку праці та зростання безробіття, що може перешкодити Вашим планам.

Проте говорити про марність валютного депозиту все ж не варто. По-перше, у Вас буде фінансова подушка безпеки на випадок непередбачених подій, а по-друге, таким чином Ви зможете зібрати необхідну суму для початкового внеску по іпотеці.

Але слід пам'ятати, що зберігання грошей в банку теж пов'язано з певними ризиками. На жаль, криза економіки призвела до повального закриття комерційних банків. Так, з 180 існуючих в країні банків на даний момент працюють всього 100. Фінансові аналітики рекомендують не тримати великі депозити в одному банку. При закритті банку, за існуючими законодавчими нормами, Фонд гарантування вкладів зобов'язаний повернути клієнтам суму, що не перевищує 200 тис. грн. Тому більші вклади краще розділити та вкласти в різні банки. Вибираючи між комерційним і державним банком, слід вибрати державний, незважаючи на більш низьку процентну ставку по депозитах. Згідно із законом, державний банк зобов'язаний повернути всю суму вкладу кожному клієнтові в подібних випадках.

Іпотека — доступно не для всіх

Виходячи з сьогоднішнього курсу долара, на придбання однокімнатної квартири в Києві знадобиться близько 760 тис. грн., які можна спробувати отримати в кредит. Зрозуміло, що банки дають іпотеку не кожному, вимагаючи від клієнта підтвердження високого заробітку, наявності рухомого чи нерухомого майна та бездоганно чистої кредитної історії. Але головним критерієм відбору для іпотечного кредитування стають не високі вимоги банків, а високий початковий внесок, що становить не менше 30% від вартості житла.

Тобто близько 230 тис. грн. потрібно заплатити відразу, а решту суми банк видасть під 22% річних терміном на 20 років. Нескладні підрахунки показують, що щомісячні витрати на погашення кредиту складуть майже 11 тис. грн, а це перевищує середньомісячну зарплату киянина. До того ж переплата по іпотеці величезна — взявши 530 тис. грн. в борг, віддавати доведеться майже 2,5 мільйона. При такій переплаті набагато розумніше жити в орендованій квартирі.

Але й банків зрозуміти можна — видаючи іпотеку, вони йдуть на великий ризик, який і закладається в остаточну вартість кредиту. Щоб зменшити переплату, існує тільки один вихід — підвищити розмір початкового внеску. Так, при одноразовій сплаті понад 50% від вартості житлової площі можна знизити процентну ставку до 10% річних.

Іноді вигідніше брати іпотеку від забудовника. Чимало з них пропонують близько 7% річних на термін до 10 років. Хорошу економію дає і 20% дисконт при покупці квартири в самому початку будівництва, і якщо розмір річних не перевищує 10%, то щомісячні виплати досягнуть більш доступних для більшості киян розмірів.

Договір довічного утримання: плюси та мінуси

Сьогодні існують десятки компаній, які пропонують послуги з пошуку одиноких пенсіонерів. Уклавши з такою людиною договір довічного утримання, можна в недалекому майбутньому стати володарем власної квартири.

За умовами договору, новому власнику житла необхідно одноразово заплатити не менше 30% від вартості квартири, що в грошовому вираженні складає приблизно 10 тис. доларів. До сплати комунальних послуг, які нові власники теж беруть на себе, додасться щомісячна сума, прописана в договорі. Як правило, пенсіонеру кожного місяця платять від однієї тисячі гривень до кінця його життя, хоча розмір цієї виплати може бути збільшений за домовленістю сторін.

Сім'я, яка уклала такий договір з самотньою людиною, фактично стає власником квартири, але зможе вселитися в неї лише після смерті пенсіонера. Здавалося б, такий варіант придбання житла повинен користуватися популярністю, проте, як відзначають експерти, подібні угоди оформляються вкрай рідко. Причиною тому — відсутність початкового капіталу в молодих сімей, яким доведеться заплатити 30% від вартості квартири.

А може, держава допоможе?

Так, навіть у наш час залишилася можливість безкоштовно отримати квартиру від держави. В ст.47 Конституції України йдеться про можливість отримання такого житла соціально незахищеним категоріям громадян. Багатодітні сім'ї, інваліди, сироти — всі вони мають право на таку допомогу. Але чи багато хто з них її отримав?

У минулому році, наприклад, мер Києва видав ордери на отримання безкоштовного житла співачці Джамалі, сім'ям загиблих учасників АТО, співробітникам комунальних служб і сестрі відомого поета Василя Стуса. Пільгова черга на отримання державного житла є в багатьох містах України, досягаючи тисяч нужденних, проте надія на отримання квартир зменшується з кожним роком.

Службові квартири можуть безкоштовно отримати співробітники силових відомств: СБУ, прокуратури чи міліції. Приватизації таке житло не підлягає, але якщо відомство відмовляється від утримання службової квартири, її можна приватизувати як звичайну житлоплощу.

Існують і державні програми пільгового іпотечного кредитування. Держава відшкодовує 30% вартості квартири з держбюджету, даючи решту суми в борг під невеликі відсотки. На жаль, скористатися такими програмами можуть не всі — в бюджеті просто не знайдеться грошей для такого масштабного фінансування. Взяти участь в цій програмі бажають десятки тисяч сімей, а отримують кілька сотень на рік. Наприклад, в 2015 році всього 248 сімей змогли скористатись пільговим кредитом, але навіть для них гроші виділялися з місцевих бюджетів.

З кого брати приклад?

В інших країнах проблема отримання житла вирішується різними способами. Наприклад, в США іпотека набагато доступніша й дешевша — від 3 до 5% річних. Це дозволяє при отриманні кредиту в 200 тис. доларів повернути протягом 15 років всього 250 тисяч. При цьому щомісячний внесок по іпотеці становить близько 1 400 доларів при середній зарплаті в 3 тисячі.

У Казахстані теж діють державні програми по іпотечному кредитуванню населення. За бюджетні кошти будується дешеве житло, яке можуть орендувати молоді сім'ї під мінімальні відсотки. Іпотека розрахована на 20 років, після чого мешканці мають право приватизувати виплачену квартиру. Тільки в позаминулому році цією програмою змогли скористатися понад 7 тисяч казахських сімей.

У розвинених країнах існують і інші види допомоги в придбанні житла молодим сім'ям, так що є надія, що і в Україні з'являться можливості для отримання доступного житла всім нужденним.

Де взяти гроші на невідкладні потреби, якщо зарплата ще не скоро або очікують позапланові витрати? Тисячі клієнтів компанії з мікрокредитування населення «КЛТ КРЕДИТ» вже знайшли спосіб виправити своє фінансове становище. У Вашому населеному пункті немає офісу нашої компанії? Ми знаємо це. Але зате у Вас є доступ до Інтернету, завдяки чому ми можемо надати Вам термінову допомогу протягом декількох хвилин. Вам не потрібні довідки про доходи, не треба витрачати час в черзі за кредитом, не потрібно чекати позитивної відповіді тижнями. Вся процедура оформлення кредиту займає всього 15-20 хвилин, і наші гроші вже переведені на Вашу карту! Швидко, зручно, сучасно — позики онлайн від компанії «КЛТ КРЕДИТ» допоможуть забути про фінансові проблеми та почати жити повним життям, не відмовляючи собі в життєвих задоволеннях.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
04.05.2017
Податкова міліція проти фінансової поліції — хто переможе?
28.10.2016
Як взяти кредит без відмови, п'ять основних причин відмови
01.12.2016
Швидкі гроші всім бажаючим: позики онлайн без відмови
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X