Як списати борги по кредитах: чи можливо це і яка процедура

Як списати борги по кредитах: чи можливо це і яка процедура

Відразу варто відзначити, що взяти кредит і не погашати його – ризиковий захід, воно може закінчитися не так радісно, як здається. У житті трапляється всяке, і не завжди по власній волі споживач відмовляється від узятих на себе зобов'язань. А бувають і забавні моменти. Приміром, куплена якийсь час назад техніка в кредит поламалася або розбилася, і не підлягає гарантійному обслуговуванню. На емоціях покупець приймає рішення забути про борг. Проходить пари місяців і з банку починають надходити дзвінки, ви чуєте погрози і т.д. Чи стоїть все це нервів і переживань, тим більше що з кожним днем розмір заборгованості зростає, кредитна історія темніє, і в деяких випадках люди навіть втрачають роботи. Зі статті ви довідаєтеся, через скільки років списується кредит і чи реально це здійснити. 

Навіщо банки списують заборгованості? 

Економічна нестабільність диктує фінансовим установам свої правила. Сьогодні звичайним явищам вважається списання боргів, це поліпшує звітність, банк рятує себе від проблематичного портфеля. 90 днів прострочення – от через який час можна починати процедуру списання. 

Знімаються суми з резервних фондів і зараховуються на рахунки, що перебувають поза балансом. Для банкірів приємного в таких процедурах мало. Пояснюється це високими податковими ставками, які необхідно сплатити у випадку подібних списань. Дешевше продати клієнтські зобов'язання колекторам. Однак останнім часом ситуація трохи змінилася. Кредитори змушено займатися списанням через те, що безнадійні борги – це фінансовий тягар, від якого треба позбуватися. 

Проблемний банківський портфель гальмує успішну діяльність, унеможливлює співробітництво з інвесторами та негативно відображається на економічному стані в цілому. Кілька років назад списання заборгованостей, термін виплат яких давно минув, урятувало не один банк. В основному списуються невеликі борги по картах, споживчі кредити й серйозні проблемні заборгованості.

 Але повернемося до обставин, при яких дійсно оплата простроченого платежу стає неможливою. Як бути й що робити далі? Як довідатися чи списаний кредит і взагалі чи можливо це? Давайте розберемося в деталях. 

Опинитися в борговій ямі або спробувати вирішити конфлікт 

Не буває такої ситуації, яку не можна було б вирішити мирним шляхом. Є кілька варіантів, які допоможуть улагодити питання. Реструктуризація передбачає перегляд договору, після якого обов'язковий платіж підлягає зменшенню. Тобто ви продовжуєте платити, але меншими сумами. 

Однак фінансові інститути не прагнуть йти на такі умови, висуваючи зустрічні вимоги. Зростає термін кредиту, відповідно відсотки потрібно погашати довше. Це не вигідно для клієнта, але іноді іншого виходу немає. Реструктурування вдасться зробити громадянам з гарною кредитною репутацією. Звернутися із проханням про перегляд угоди краще до того, як перестали погашати кредит.

 Рефінансування передбачає новий кредит для погашення старого. Умови можуть бути лояльніше, чим при першій спробі позичити. Це вигідно тим, у кого гарна кредитна історія і є кілька дрібних позик в одному банку. Щоб не забувати коли й за що потрібно платити, рефінансування стане відмінним варіантом. Але не все пропонують цю послугу, тому необхідно вникнути в подробиці й тільки потім щось робити.

 Іноді борг списується по строкові давнини.  Як забути про заборгованість – питання багатьох боржників, що хвилюють.  У яких випадках списується кредит і як це відбувається? Знаючи тонкощі законодавства можна піти на хитрість. Якщо банк вчасно не звернувся до суду для дозволу виниклого спору – у вас є всі шанси забути про борг раз і назавжди.

 Період давнини позову за стягненням заборгованості – 36 мес. Якщо банк звертається в суднові інстанції через чотири роки (і більше) – подавайте клопотання про відмову заявникові в задоволенні позову. Це працює так: банк передає справу колекторам, але ви вміло від них приховуйтеся. Час іде, борги не оплачуються, при цьому ніхто не вживає подальших дій. Схема не завжди робоча, адже банк не буде чекати закінчення строку давнини. До того ж усі чули о методах «вибивання» боргів колекторськими службами. Це й страшно, і морально важко.

  Як можна ще списати борги по кредитах? Клієнт повідомляє себе банкрутом. Нема чим платити, нівідкіля взяти. Звичайно, у таких випадках можна позбутися майна, зареєстрованого на клієнта. Але якщо за вами не значиться жоден об'єкт спонукуваної й нерухомої власності, якщо немає офіційних доходів – тоді борги безнадійні й підлягають списанню. 

 Як списати заборгованість за кредитом частково

 Тут головне відповідальність і сумлінність позичальника. Якщо так трапилося, що заборгованість не погашалася, і справа дійшла до суду – не треба панікувати. Слід піти на контакт із банківськими службовцями й намагатися по-людськи розв'язати конфлікт. Необхідно відвідувати суднові засідання, дотримуватися однієї лінії поведінки, намагатися зробити на суддю найкраще враження. Надавши об'єктивні доводи того, чому не могли погашати кредит, можливо суд ухвалить рішення щодо часткового списання позики. Швидше за все, скасують виплати по штрафах і пеням.

 Якщо боржник дійсно не здатний погашати заборгованість, списання в повному обсязі іноді трапляється, але це тривалий і витратний процес. Ви витратите багато сил і енергії, поки будуть іти розгляди в судах, важко буде уникати колекторів і т.д. До того ж згідно зі статистичними даними – близько 90% подібних справ у підсумку стають виграшними саме для банку. І пам'ятайте, все це очорнить кредитну історію й коли знову виникне потреба в позикових коштах  - чи навряд вам їх нададуть. 

 Як довідатися чи списаний кредит 

 Часто після списання боргів співробітники банків і колекторських організацій продовжують вимагати сплату.  Насправді після списання банк не має права вимагати виплати. Адже списуючи гроші зі своїх резервних рахунків, він закриває важкий портфель. Крім основного боргу списуються неустойки й штрафи.

 Банкіри не поспішають розголошувати інформацію про списання, і єдиний спосіб довідатися правду – брати активну участь у судновій тяганині. Позичальник повинен надати в суді заперечення за позовом про вимогу погашення заборгованості, де вказується інформація про можливе списання. Наполягайте на перевірці цих відомостей.

 

Портал швидких позик пропонує оформити кредит на вигідних умовах. Щоб почувати фінансову незалежність і не відмовляти собі ні в чому – заповнюйте заявку онлайн і одержуйте необхідні суми на задоволення будь-яких потреб. «КЛТ КРЕДИТ» за довгий період роботи зарекомендував себе як оперативний і надійний сервіс, що робить людей щасливішими та радісніними.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X