Борги по кредитах. Як вирішити проблему?

Борги по кредитах. Як вирішити проблему?

Оформляючи кредит у банку, кожний з нас намагається реально оцінити свої можливості по його своєчасному погашенню. Однак часто в силу непередбачених ситуацій платоспроможність позичальника різко знижується і утворюється прострочення по регулярних платежах. Як бути якщо платити нема чим і сума прострочення швидко збільшується? Забути про заборгованість або прийняти якісь заходи? У даній статті ми спробуємо разом з вами розібратися в цих питаннях і зрозуміти, що можна, а що не можна робити в подібних ситуаціях.

Як бути при неможливості своєчасної виплати кредитних боргів

Пропускаючи регулярні щомісячні платежі люди, помилково думають, що в банку про них забули. Насправді це не так. Навіть якщо ви не платите кілька місяців і співробітники фінансової установи до вас не дзвонять і не надсилають листа, то це зовсім не значить що вам «простили» борг. Отже, що НЕ варто робити при неможливості своєчасної сплати по кредиту:

  1. 1. Приховувати виниклі фінансові утруднення

Якщо ваше фінансове становище сильне погіршилося, і ви не маєте можливості вчасно погашати борги по кредиту, то в жодному разі не варто приховувати це від співробітників фінансової установи. Сьогодні в банках і мікрофінансових організаціях є спеціальні програми по реструктуризації і рефінансуванню кредитів, якими ви можете скористатися для своєчасної виплати позики на більш простих і вигідних умовах. Крім того при необхідності можна також взяти «канікули» на кілька місяців. У цьому випадку борг зафіксується на певній сумі і відсотки на позику нараховуватися не будуть. Якщо ви вчасно звернетеся у фінансову установу і розповідайте про виниклі фінансові труднощі, то шанси на врегулювання проблеми суттєво зростуть.

  1. 2. Ігнорувати попередження кредитора

Коли прострочення становить більш трьох місяців, фахівці банку починають надзвонювати позичальникові або надсилати йому листа. Такі спроби банку вийти з вами на контакт ігнорувати не варто. Краще відразу звернетеся в найближче відділення фінансової установи для вирішення проблеми мирним шляхом. А якщо ні, то буквально через пару місяців банк може вдатися до більш твердих заходів аж до судового позову.

  1. 3. Відмовлятися від сплати боргу

Навіть якщо у вас на даний момент немає можливості здійснювати щомісячні виплати в повному обсязі постарайтеся закривати їх хоча б частково. У такій ситуації дуже важливо показати фінансовій установі, що ви не шахрай і від сплати боргу не відмовляєтеся. Вносячи щомісяця хоча б 25-30 відсотків від обов'язкового платежу під час вирішення питання по реструктуризації, ви не тільки показуєте банку, що є сумлінним клієнтом, але і поступово знижуєте суму боргу.

Щоб не накопичувати кредитні борги фахівці рекомендують споконвічно відкласти засоби хоча б на два-три щомісячні платежі. Таким чином, при виникненні фінансових труднощів ви будете впевнені в тому, що з банком проблем не виникне.

  1. 4. Опускати руки

При неможливості систематичних виплат по кредиту не опускайте руки і негайно починайте шукати варіанти вирішення проблеми. Постарайтеся реально оцінити фінансові можливості і знайти додаткове джерело доходу для виплати позики. При необхідності спробуйте продати майно, взяте в кредит, або позичте необхідну суму в родичів. Борг доведеться віддавати в будь-якому випадку, і чим раніше ви прийміть заходи, тим меншою буде сума до повного погашення позики.

Що буде якщо не почати вирішувати проблему із кредитною заборгованістю?

Якщо ви не платите по кредиту вже кілька місяців, а вас не турбують співробітники банку то, як говорилося вище, це зовсім не виходить, що про вас забули. Рано або пізно банк почне розбиратися з вашим кредитом, і при відсутності реакції з вашої сторони буде ухвалювати більш тверді заходи за порушення правил договору. Наслідки від такої ситуації будуть украй неприємними:

  • Нарахування штрафної пені. При відсутності грошових надходжень з вашої сторони банк як мотивацію може вдатися до нарахування штрафів. Таким чином, за короткий період сума вашого боргу збільшиться в рази як власне і кредитне навантаження. Чим довше ви будете ігнорувати співробітників банку, тим більше буде ставати ваш борг.
  • Зіпсована кредитна історія. Ваша усвідомлена або неусвідомлена відмова від щомісячних платежів буде розцінюватися банком як шахрайство. При наявності великого прострочення ваші дані будуть передані в спеціальну установу, яка веде облік кредитних історій. У результаті цього ви будете внесені в «чорний список» у всіх банках і навіть у випадку повного погашення поточної заборгованості, ще довгий час не зможете побрати новий кредит.
  • Судові позови. Борги по банківських кредитах можуть стати причиною розглядів у суді. У цьому випадку вам загрожує арешт майна на весь період судових розглядів, і навіть його продаж на аукціоні за ціною в рази нижче ринкової. У підсумку після тривалих судових засідань ви втратите коштовне майно і при цьому не факт що покриєте повністю борг по кредиту після завершення аукціону. При недостатній кількості коштовного майна на сплату кредиту може бути також порушена кримінальна справа, що спричинить дуже більші неприємності.

Як бачите, банківські борги по кредитах краще платити вчасно і не ігнорувати співробітників фінансової установи, які готові піти назустріч клієнтам з тимчасовими фінансовими труднощами. При відсутності засобів на щомісячні внески краще постаратися платити хоча б невеликий відсоток від повної суми, щоб не зіпсувати свою кредитну історію і не викликати на себе дійсно великі проблеми. Якщо вчасно повідомити в банк про труднощі з виплатами, то проблем надалі зовсім не виникне, і ви зможете спати спокійно.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
От 2 голосов
3.7
5
1
2
Читайте також
20.10.2016
Швидкий кредит без застави: зручно, але дорого
03.02.2017
Оформлення кредиту на техніку: важлива інформація для позичальника
15.11.2017
Короткострокове кредитування – оперативність і зручність
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X