Блокада Донбасу призведе до недостач в українському держбюджеті

Блокада Донбасу призведе до недостач в українському держбюджеті

Блокада Донбасу призведе до недостач в українському держбюджеті

Блокада Донбасу суттєво вплинула на економічний стан країни. Мінфін вказує на несприятливі для України дії МВФ, який не поспішає виділяти чергову «частку» кредиту. Нинішні обставини фінансового світу можуть привести до істотного скорочення українського ВВП і підвищення інфляції. Крім цього, експерти очікують, що до кінця поточного року долар зросте ще на 3 гривні. Чи знайде Україна нового валютного «спонсора», і чи залишить блокада свій відбиток на житті простих громадян?

Експорт металургійної продукції істотно знизиться

Юрій Тандіт, відомий переговірник, підкреслює, що організації, які знаходяться в так званих «ЛНР» і «ДНР», активно поповнювали український бюджет протягом усього минулого року. Лише з цих територій до бюджету було зараховано понад 30-ти мільярдів національної грошової одиниці. Радник начальника СБУ відзначає, що ці підприємства були зареєстровані на підконтрольних землях ще в 2014 році. Тепер українська держава ризикує залишитися без десятків мільярдів гривень, також в країні очікується скорочення експортної виручки. Все це – наслідки дій з боку РНБО, яка заявила про зупинку процесу торгівлі з «республіками».

Минулий рік показав, що дохід від всього експорту в Україні склав понад 30-ти мільярдів доларів. Вагому частку цієї суми займає виручка від продажу саме металопродукції. Безумовно, «республіки» мають прямий вплив на фінансове благополуччя України. Олександром Каленковим, президентом «Укрметалургпрома», втрати грошового прибутку від блокади були оцінені в розмірі трьох з половиною мільярдів доларів. Мінфін, в свою чергу, додає власні підрахунки збитків, які становлять 1,2-2 мільярда доларів прибутку від всієї експортної діяльності країни. У Нацбанку такі ж прогнози з приводу цього питання.

УНІАН, коментуючи дану ситуацію, передає слова Дмитра Сологуба, який заявляє, що вищенаведені підрахунки дуже песимістичні. Але в найближчому майбутньому і вони можуть здійснитися, адже металургійна продукція дійсно займає одну з найвагоміших часток вітчизняного експорту.

Національний банк поспішає відмітити, що основний обсяг валюти в Україну надходить не тільки за рахунок металургів, а й за рахунок аграріїв, що підтверджують підрахунки Інституту аграрної економіки. На думку аналітиків, експортний прибуток від аграрного сектору в минулому році склав понад 15-ти мільярдів доларів. Аналітичний департамент в особі заступника директора «Альпарі» Наталії Мильчакової повідомляє про досить високий урожай зерна, який був зібраний в минулому році. Сьогодні ж прибуток аграрного сектора залежить тільки від самого врожаю і цін, які пропонують за нього сировинні ринки.

Аграрії – не єдиний сектор, який приносить в країну валюту. Чималий прибуток становлять нарахування від міжнародних запозичень, переведень від українців, які працюють за межами країни, а також прямих вливань валюти. Але якими б оптимістичними не були прогнози щодо врожаїв і прибутку від переведень, відшкодувати ті збитки, які країна понесе від недостачі металургійного експорту, не вдасться.

МВФ переносить розгляд питання про надання кредитного траншу на той період часу, поки Україна не розрахує нові макроекономічні дані для поточного року.

Щоб уникнути серйозної нестачі бюджету, Україні необхідно отримати більше 5-ти мільярдів зовнішніх вливань у власний бюджет. Без підтримки Міжнародного Фонду з цими цифрами країні не впоратися.

Міжнародний фонд Блейзера пояснює відстрочку траншу нестабільною економічною ситуацією в Україні. На момент, коли МВФ повинен був прийняти рішення про надання допомоги Україні, макроекономічні показники країни погіршилися. В Україні назрівають затяжні економічні проблеми, можлива серйозна недостача держбюджету. Тепер держава зобов'язана відновити баланс між макроекономічними параметрами, щоб продовжити співпрацю з МВФ у колишньому режимі.

Олег Устенко, виконавчий директор Фонду Блейзера, вважає, що країні необхідні інвестиції, але отримати їх Україна зможе тільки після проведення всіх запланованих реформ.

Долар зросте разом з цінами, падіння ВВП неминуче

Міністром Фінансів Олександром Данилюком під час однієї з конференцій були озвучені майбутні наслідки нинішньої блокади Донбасу. В результаті дій «республік» істотно знизиться ВВП. Це призведе до зростання інфляції. Долар стане ще дорожчим. Головний аналітик країни Олександр Охріменко згоден з прогнозами Данилюка і заявляє про ще більше скорочення ВВП, майбутньому погіршенні національної економіки.

Варто зазначити, що поточний рік проходить під гаслом зростання соціальних стандартів. Відповідні зміни вже прописані в бюджеті. Блокада призведе до серйозного зростання цін, а це значить, що українці, які задовольняються мінімальними зарплатами, ризикують стати біднішими на 6% (в деяких випадках ця цифра може бути ще вищою).

Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України, заявляє, що всі економічні негаразди, які відбуваються в країні на даний момент – це всього лише новий виклик, який влада повинна прийняти з гідністю.

Національним банком було зібрано незаплановане засідання для того, щоб проаналізувати той ефект, який може справити на Україну торгова блокада. Прем'єр-міністр України заявляє, що без гірничо-металургійного комплексу державна економіка істотно ослабне. Комітету з монетарної політики необхідно оновити власні прогнози. Україна повинна знайти нові шляхи відновлення зростання економіки.

Аналітик Олександр Паращій поспішає відзначити: криза 2013-го року спровокувала істотне зростання інфляції. Внаслідок військових дій країна втратила не тільки частини власної території, а і величезний сектор прибуткової промисловості. Протягом останніх п'яти років ціни в українській державі росли з невідворотною швидкістю. Але навіть це не завадило зростанню мінімальної заробітної плати. Тепер справжнім досягненням для України стане утримування інфляції в районі 10%.

Складнощі в країні створили гостру необхідність в грошах? Немає часу на оформлення кредиту? Можливо, банк відмовив Вам у допомозі? Компанія «КЛТ КРЕДИТ» вже не перший рік допомагає простим українцям. Зайдіть на сайт мікрофінансової онлайн-організації, і вже через 15 хвилин Ви отримаєте свої гроші. Заповніть просту анкету і вкажіть номер своєї банківської картки. Грошові кошти будуть зараховані в найкоротші терміни!

За матеріалами segodnya.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X