«Біла» зарплата в Україні — переваги й перспективи

«Біла» зарплата в Україні — переваги й перспективи

Депутати Верховної Ради прийняли законопроект, який фактично дозволяє роботодавцям виплачувати зарплату в конвертах. Такий висновок напрошується із зниження розміру штрафів за порушення закону про зайнятість населення. Працівники, що погоджуються на неофіційну зарплату, часто й не підозрюють, яких соціальних гарантій вони позбавляються.

При офіційному працевлаштуванні працівник укладає трудовий договір, в якому, крім усього іншого, обумовлюється розмір зарплати та терміни її виплати. Які ще права отримує власник трудової книжки?

Стабільність отримання зарплати

Невиплата заробітної плати в установлені строки загрожує роботодавцю великими штрафами, а в окремих випадках і несенням кримінальної відповідальності. Навіть конфліктні ситуації з начальством не можуть стати причиною для зниження посадового окладу або відмови у видачі заробленої суми.

Якщо зарплата виплачується неофіційно, роботодавець може в будь-який момент змінити розмір нарахувань або ж і зовсім відмовити працівникам в оплаті праці, наприклад, мотивуючи своє рішення завершенням випробувального терміну.

Тривалість робочого дня та види стягнень

Укладення трудового договору передбачає фіксований робочий день, який неможливо подовжувати за бажанням роботодавця, і наявність обов'язкових вихідних днів. За нормами чинного КЗпП, за понаднормову роботу або роботу в вихідні дні належить двократна оплата або надання додаткових днів відпочинку.

Що стосується стягнень за порушення трудової дисципліни, КЗпП передбачає тільки догану та звільнення. Система штрафів, що нерідко застосовується на приватних підприємствах, де працюють неоформлені працівники, є незаконною й переслідується, в тому числі й за кримінальною відповідальністю.

Оплата лікарняних і декретних

Згідно з положеннями Закону про соціальне страхування, в разі документально підтвердженої втрати працездатності, або при необхідності догляду за хворим членом сім'ї працівникові видається оплачуваний лікарняний лист. Перші п'ять днів лікарняний повинен оплачувати роботодавець, наступні дні фінансуються із Фонду соцстрахування.

Офіційне працевлаштування дозволяє жінкам отримувати допомогу по вагітності та пологах, після чого надається відпустка по догляду за дитиною із збереженням робочого місця.

Робочий стаж і пенсія

Наявність трудової книжки є підтвердженням трудового стажу, який згодом знадобиться для нарахування пенсії. На сьогоднішній день для виходу на пенсію в 60 років необхідний стаж — не менше 25 років. Пенсійна реформа передбачає щорічне збільшення мінімального стажу для отримання пенсії. Таким чином, для виходу на пенсію в ті ж 60 років в 2028 році знадобиться вже не 25, а 35 років стажу.

Але якщо Ви плануєте стати пенсіонером в 65 років, то в 2028 році Вам достатньо буде мати 15 років трудового стажу.

Виплати при звільненні

При звільненні працівника з причини скорочення штату йому повинні бути виплачені всі гроші за відпрацьований період і невикористані дні відпустки. Крім того, йому належить компенсація в розмірі місячного заробітку.

Істотна зміна умов праці, ліквідація або реорганізація підприємства, невідповідність займаній посаді — звільнення працівника з цих причин оплачується в такому ж розмірі.

Якщо звільнення пов'язане з порушеннями керівництвом підприємства законодавства про працю, розмір вихідної допомоги регулюється колективним договором, але не повинен бути меншим, ніж 3 середніх місячних заробітки.

Призов працівника в армію супроводжується виплатою двох місячних зарплат.

Коли чекати легалізації тіньових зарплат?

Незважаючи на настільки явні переваги офіційного працевлаштування, роботодавці не поспішають позбавлятись практики видачі зарплат у конвертах. І в цьому їм активно допомагає новий законопроект №6489, що передбачає зниження штрафів за використання неоформлених працівників.

Якщо зараз такий роботодавець повинен заплатити штраф у розмірі 30 мінімалок (близько 96 000 грн.) за кожного непрацевлаштованого працівника, то впровадження нових правил призведе лише до отримання попередження від держінспектора. Такі невиправдані поблажки не підуть на користь працівникам, позбавляючи їх передбачених законодавством соціальних гарантій.

Швидко знайти МФО з привабливими умовами кредитування — непросте завдання. Зазвичай мікрокредит потрібен для вирішення термінових проблем, і у позичальника не вистачає часу для повноцінного аналізу кредитних пропозицій. Часто в таких випадках вибирається перше-ліпше рекламне оголошення, що потім призводить до великих переплат через надмірно високі відсотки. Не варто поспішати з прийняттям такого важливого рішення — загляньте на сайт «КЛТ КРЕДИТ» і зробіть усвідомлений вибір, спираючись на достовірну інформацію про умови сучасного кредитування.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
08.11.2016
Гроші в борг онлайн. Позичити гроші в борг в Україні: банки МФО
03.11.2016
Правда про мікропозики без відсотків
19.12.2017
Найкраща кредитна карта в Україні
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X