Банки карають вкладників, які заробляють надто багато

Банки карають вкладників, які заробляють надто багато

Нещодавно українці зіткнулися із серйозними нововведеннями в банківській сфері. Тепер фінустанови мають право вимагати від громадян, що здійснюють будь-які фінансові операції, документи про походження їхніх грошей (різноманітні довідки з роботи, декларації про сплату податків і т.д.).

Кому доведеться підтверджувати доходи?

Здавалося б, що приховувати простим громадянам, які отримують свої гроші чесною працею? Насправді ж нововведення завдали чимало клопоту добропорядним українцям, які працюють неофіційно.

Ця категорія громадян має стабільний дохід, проте не може надати підтвердження того, що ця зарплата має легальне походження. Таких людей в нашій країні досить багато, точні цифри назвати складно, проте відомо, що із 26 мільйонів українців, що мають можливість працювати, на офіційних посадах знаходиться тільки 16 мільйонів.

Варто зауважити, що банки перевіряють рахунки далеко не кожної людини. Фінустанови проводять вибірковий моніторинг лише тих транзакцій, які здійснюються на великі суми грошей. Якщо громадянин відкрив банківську картку для отримання стипендії, пенсії, будь-яких виплат від держави, його рахунок, найімовірніше, не зацікавить фінансових контролерів. Але якщо незабаром виявиться, що на карту надходять і виводяться кошти в обсягах, що не відповідають фінансовому стану громадянина, банк запросить від клієнта документальне підтвердження походження грошей.

Проблеми можуть виникнути навіть при знятті грошей

Зазвичай фінустанови перевіряють доходи своїх клієнтів, коли ті кладуть гроші на рахунок. Але бувають випадки, коли вони перевіряють клієнта під час виведення коштів. Саме так чинить, наприклад, усім відомий «ПриватБанк». А між тим, ця установа має близько двадцяти мільйонів клієнтів. Перевірку виведених коштів призначають, коли реальні й потенційні можливості клієнта не збігаються.

Громадянин, який потрапив під підозру, не завжди здатний виправдати себе. Якщо запитувані банком документи не будуть надані, фінустанова заборонить здійснювати будь-які фінансові операції.

Такі радикальні заходи є цілком обґрунтованими, адже «мовчанка» підозрюваного клієнта може свідчити про його злочинну діяльність. Такий громадянин цілком може виявитися злочинцем, який фінансує тероризм, поширює зброю масового знищення або ухиляється від виплати податків — саме так вважають у ПриватБанку.

«Райффайзен Банк Аваль» дотримується такої ж політики, як і вищезгадана компанія. Знімаючи з рахунку цього банку суму, що перевищує сто тисяч гривень, Ви повинні підготувати підтверджуючі документи.

Закон захищає права українців: хто ж правий — банки чи вкладники?

Банки, перевіряючи рахунки своїх клієнтів і забороняючи вивід грошових коштів, керуються буквою закону, однак юристи стверджують, що подібні дії фінансових компаній є незаконними.

Катерина Бредуляк, співробітниця юридичної фірми Evris, роз'яснює — банки не мають права вимагати будь-які підтверджуючі папери від громадян, які відкрили депозит задовго до набуття чинності нововведень від Нацбанку. І не важливо, є у клієнта офіційна робота чи ні.

Також Катерина уточнює, що громадяни мають повне право вимагати від банків повернення їхнього депозиту в обумовлений термін за будь-яких обставин. Банк зобов'язаний задовольнити вимогу свого клієнта, про це стверджує одна із статей Цивільного кодексу. Саме тому українець, який отримав відмову у видачі грошей, має повне право звернутися до суду з відповідним позовом на компанію. Його шанси на перемогу будуть досить високими.

При цьому в банка також є свої права, і установа може заборонити здійснення операцій за певним рахунком, якщо буде встановлено факт «відмивання» доходів.

Одних документів недостатньо, або як довести, що Ви не злочинець?

Цікавий факт: деяким банкам недостатньо отримання від вкладників підтвердних документів. Такі установи вимагають пояснень про те, куди будуть витрачені зняті кошти.

Олег Луценко, представник «Ідея Банку», стверджує: банк вимагає роз'яснень від клієнтів, які займаються підприємницькою діяльністю, про плани на їхню готівку. Справа в тому, що наміри таких клієнтів повинні відповідати типу та специфіці їхніх дій.

Ірина Пришляк, представниця «ОТП Банку», розповідає кореспондентам, що одноразове виведення коштів із рахунку значної суми грошей зазвичай не викликає підозр. Громадянин може отримати ці гроші від продажу свого будинку, машини та іншого майна. Але якщо такі транзакції несуть в собі регулярний характер і пояснюються як грошова допомога або повернення боргу — банк починає поглиблену перевірку рахунку та його власника.

Як позначиться обурення громадян на діяльності банків?

Клієнти банків реагують досить гостро на такі жорсткі вимоги фінустанов. Наприклад, житель Дніпра Василь нарікає, що в країні зараз непростий час і отримати додатковий дохід досить складно. Чоловік хотів закинути на рахунок «кругленьку» суму грошей, щоб пізніше заробити прибуток на відсотках. Однак він не впевнений, що залишиться на своїй робочій посаді через місяць або два. Василь передбачає, що, звільнившись із роботи, він при необхідності не зможе надати банкові підтвердження того, що не є шахраєм.

Таким чином, виконуючи нововведення настільки завзято та відповідально, банки ризикують втратити значну частину своїх потенційних клієнтів. Та й говорити про достовірність тих довідок про прибутки, які будуть надавати українці, не завжди доводиться. Підробити такі документи і злегка перебільшити обсяг власних заробітків може практично будь-хто. Перевірити правдивість отриманих даних банк не зможе — запевняє фінансовий аналітик Віталій Шапран. Експерт не відкидає того, що незабаром в Україні почнуть відкриватися підпільні фірми з продажу підроблених довідок.

Розглянута проблема не має до Вас ніякого відношення, оскільки у Вас є певні фінансові труднощі? «КЛТ КРЕДИТ» знає, як вирішити проблеми з грошима за 15 хвилин! МФО видає миттєві онлайн-позики різним верствам населення з низьким рівнем доходу. Для оформлення угоди потрібен лише паспорт та код ІПН. Отримати фінансову допомогу можуть студенти, пенсіонери та навіть інваліди.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
07.02.2019
ТОП-5 завдань, які вирішує мікрокредит
02.01.2018
Зі Львова з любов'ю: у Верховній Раді рішуче беруться за сміття
21.08.2017
«Хочеш не пропасти — почни красти»: як організації страждають через шахраїв?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X