Ануїтетна схема погашення кредиту. Переваги та недоліки

Ануїтетна схема погашення кредиту. Переваги та недоліки

Плануючи оформлення грошової позики в банківській установі, кожний з нас бажає отримати самі вигідні умови кредитування щоб уникнути сильного навантаження на сімейний бюджет. На сьогоднішній день найпоширенішими способами погашення заборгованості по позиці є «класична» і «ануїтетна» схема, кожна з яких має свої «плюси» і «мінуси». Щоб зрозуміти, на користь якого методу зробити свій вибір, спробуємо розібратися в особливостях кожного з них.

Особливості розрахунків ануїтетного та класичного методу кредитування

Для того щоб отримати кредит на вигідні для себе умовах необхідно докладно розібратися у всіх нюансах сучасних методів погашення заборгованості. Як правило, звернувшись у банк, позичальник може вибрати між класичним або ануїтетним способом виплати заборгованості.

При оформленні позики із класичним способом погашення, відсотки нараховуються на основну суму, тому перший платіж, як правило, є самим більшим. Далі з кожним наступним місяцем сума обов'язкового платежу з урахуванням відсотків стає усе менше, і відповідно фінансове навантаження з позичальника поступово знижується. Однак зважаючи на те, що перший платіж є досить істотним, далеко не кожний клієнт банківської установи може отримати кредит на таких умовах через недостатній рівень платоспроможності.

Розрахунки ануїтетних платежів по кредиту здійснюється таким чином, що суми внесків за весь період кредитування є однаковими. У цьому випадку із щомісячного обов'язкового платежу споконвічно « левова частина» іде на погашення відсотків, а залишок на сплату частини позики. У середині терміну значення відсотків і «тіла» вирівнюються, а під кінець кредитування основну частину платежів становить саме сума позики. Якщо говорити простіше, то основну частину часу ви оплачуєте відсотки за використання кредитних коштів і тільки під кінець терміну кредитування погашаєте саму позику.

«Плюси» і «мінуси» ануїтетного кредиту

Основною перевагою ануїтетних позик є фіксована сума щомісячних внесків. Незалежно від термінів кредитування обов'язковий платіж з першого до останнього місяця залишається фіксованим, що дозволяє позичальникові грамотно планувати бюджет родини. Крім того, при подачі заявки на оформлення такого кредиту навіть у позичальника з малим доходом є всі шанси на одержання позитивної відповіді, що є немаловажною перевагою.

При бажанні дізнатися сьогодні, як розрахувати ануїтетний кредит ви можете на офіційних сайтах банківських установ або безпосередньо в будь-якому відділенні банку. Однак перш ніж погоджуватися на такі умови кредитування візьміть до уваги те, що хоч і суми щомісяця нараховуються однакові, у результаті ви суттєво переплачуєте по відсотках за використання коштів.

Класичний метод погашення позики варто вибрати тим хто:

  • Бажає в рази знизити суми переплати;
  • Має нестабільний прибуток і невпевнений у стабільності своєї платоспроможності;
  • Бажає отримати в кредит суттєву суму на великий термін;
  • Ураховує можливість зменшення фінансового навантаження за рахунок передчасної виплати кредиту.

Ануїтетний кредит буде більш прийнятним для тих хто:

  • Не має фінансової можливості на оплату істотної суми перших платежів;
  • Має стабільний щомісячний дохід і реально оцінює свої можливості;
  • Оформляє грошову позику на відносно невеликий термін;
  • ураховує можливість скорочення строку кредитування за рахунок передчасного погашення обов'язкових внесків.

Дострокове погашення ануїтетного та класичного кредиту

Для більшої зручності клієнтів сучасні банківські установи пропонують дострокове погашення, як по класичному, так і по ануїтетниому кредиту. Однак у першому випадку відбувається зниження фінансового навантаження за рахунок суттєвого зменшення суми «тіла» кредиту, тобто наступні платежі стануть набагато менше, тому що знизиться сума відсотків, що нараховуються.

Розрахунки ануїтетного кредиту споконвічно зроблений так, що навіть при передчасному погашенні істотної суми ви надалі будете платити все той же фіксований щомісячний внесок. Сплачена сума перейде на наступні місяці і економії в цьому випадку у вас не вийде, а просто скоротяться строки кредитування.

З обліком усього вищесказаного можна зробити висновок, що ануїтетний метод погашення кредитної заборгованості є вигідним тільки у випадку оформлення позики на невеликий строк і тільки при наявності стабільного доходу. Крім того, кредит такого типу може підійти людям, які звикли планувати всі заздалегідь і можуть реально оцінювати своє фінансове становище.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 54 голосов
4.1
5
1
54
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X