4 ворога успіху, від яких варто позбутися якнайшвидше

4 ворога успіху, від яких варто позбутися якнайшвидше

Отже, пройдемось по невірних цінностях, які описує у своїх публікаціях автор книг про розвиток особистості Марк Менсон.

 1. Отримання задоволення

Верхівку рейтингу невірно обраних цінностей увінчує саме задоволення. Швидкоплинне задоволення часом обертається кризою в різних сферах життя. Наркозалежні люди шукають задоволення у згубній пристрасті, не помічаючи, як їхнє життя розсипається на очах. Заборонена пристрасть зрадників стає причиною душевних (а іноді й не тільки) мук. Любителі смачно поїсти, які потурають своїм бажанням, втрачають почуття міри, що призводить до ожиріння та серйозних проблем зі здоров'ям.

Ставлячи на перше місце задоволення, людина робить велику помилку, тому що воно поверхневе і короткочасне. Фахівці-спостерігачі за людьми, котрі систематично отримують різні задоволення, відзначили нестабільність їхньої психіки, часті депресії та зміни настрою.

Нав'язлива реклама всіляких задоволень спонукає людей прагнути до них, створювати для себе свідомо неправдиві ідеали. У помірних дозах воно не завдасть вашому життю шкоди, але для того, щоб стати щасливим, цього недостатньо. Багато хто помилково називає його щастям, проте воно є його наслідком, а не навпаки. Досягнувши гармонії у всіх сферах життя, задоволення прийде само собою.

 1. Прагнення до багатства

Більшість людей схильна судити про соціальне становище в суспільстві і будувати самооцінку на основі матеріального благополуччя. Науково доведено, що людина, яка досягла фінансового успіху і зуміла задовольнити всі свої потреби, втрачає мету та інтерес до життя. Наприклад, голодний бідняк, який не має власного будинку, і одержав 10000 $, помітно виправить своє становище. Але для пересічної працюючої людини ця ж сума за великим рахунком нічого не змінить. Перероблення та відсутність вихідних днів не дадуть очікуваної користі.

Люди часто переоцінюють значимість матеріальних благ у своєму житті. Це призводить до руйнування моральних принципів та моральної потворності. Оцінюючи суспільство за статками, кількістю відомих брендів у гардеробі та дорогими аксесуарами, людина спотворює свою свідомість.

 1. «Я завжди маю рацію!»

Людський мозок напрочуд нестабільний. Щодня йому доводиться сприймати, оцінювати та аналізувати тони інформації, іноді вибудовуючи хибні судження, прогнози та ймовірності. Часто люди допускають помилки або, ігноруючи вперті факти, роблять безглузді вчинки на емоціях. Це нормальний стан для будь-якої живої людини.

Навряд чи суспільство позитивно відреагує на вашу заяву про свою постійну правоту. Більш імовірно, що таку людину визнають ідіотом і будуть уникати спілкування.

Той, хто завжди має рацію, ніколи не визнає своїх помилок. Відповідно, ніколи не зможе винести з них корисний для себе досвід. Нездатність чути інших та адекватно сприймати діалог з чужими точками зору закриває потік важливої інформації для нормального світосприйняття.

Значно краще вважати себе малоосвіченою людиною, яка жадає нових знань. Це убезпечить вас від докорів в невігластві з різних питань, стимулюватиме до подальшого розвитку та нарощування знань. Але знову ж, у всьому варто знати міру.

 1. Позитивний погляд на життя

Як це не дивно, позитивна реакція на все, що відбувається навколо, і невгамовний оптимізм не так корисні, як може здатися на перший погляд. Здається, що такі люди ніколи не схильні до стресів. Втрату роботи вони сприймають як поштовх до чогось нового, зраду партнера як новий досвід та інші безглуздості. І навіть така втрата, як смерть, не викликає у них скорботних почуттів.

Позитивне сприйняття, безперечно, має свої переваги, але зовсім не помічати негатив навколо — це неправильно і ненормально. Надалі таке ставлення до життя призводить до тривалих депресивних періодів і нездатності генерувати адекватні емоції на різні обставини.

Позитив, що б'є через край — це швидше спосіб сховатися від дійсності. Такий простий і всім доступний спосіб не усуває проблеми. Але за правильної розстановки життєвих пріоритетів неприємності стимулюватимуть людину шукати вихід зі сформованого положення.

Життя сповнене неприємностей. Майже щодня з кожним з нас трапляються невдачі, які здатні зіпсувати настрій на весь день. Відчувати смуток та інші негативні емоції — це нормально і необхідно для підтримки емоційного балансу.

Не сприймати негатив — означає уникати розв'язання проблем. Щоб виробити правильне ставлення до негативу, варто:

 • адекватно реагувати на те, що відбувається навколо;
 • виражати емоції, не зраджуючи особистим цінностям.

Коли наявне пересилення себе і бачення проблем у позитивному ключі, люди заперечують їх наявність. Цей самообман згодом призводить до відсутності їх вирішення. Таким чином людина позбавляє себе можливості долати труднощі і відчути щастя та полегшення після цього.

Складнощі наповнюють життя сенсом, роблять його більш значущим. Не помічати їх — означає тягнути безглузде існування, яке з боку може видатися дуже комфортним. Участь у марафонському забігу дозволить відчути прилив сил і принесе радості куди більше, ніж поїдання шоколадного бісквіта. Досягнення дитини дозволять пишатися успішністю свого виховання. Хіба це можна порівняти з перемогою у відеогрі? Спільний розвиток бізнесу і реальний прогрес не можна порівняти з радістю від придбання нової техніки.

Так, на те, щоб досягти реальних позитивних результатів від своєї діяльності, доведеться витратити чимало часу і докласти зусиль, але вони, безперечно, вартують цього! Згодом тяготи нелегкої боротьби забуваються, як і відчай, що відвідує вас час від часу. Залишаться лише приємні ностальгічні спогади і гордість за вміння долати труднощі, про які ви з захватом будете розповідати нащадкам.

Відомий психолог З. Фрейд вважав, що витрачені на боротьбу зі складнощами роки пізніше будуть здаватись вам найкращими. Помилкові цінності ніколи не дозволять вам досягти душевної гармонії, якщо ідеалізувати їх і робити головними критеріями свого життя. Чітко формуйте вищі життєві цілі, і задоволення від зробленого неодмінно прийде саме собою.

Як відрізнити позитивні й негативні цінності?

Правильними цінностями можна назвати:

 • реальні (ті, які позитивно змінюють життя, а не хибні досягнення);
 • не суперечать соціальним нормам суспільства;
 • вимагають особистого контролю.

Невірні життєві пріоритети — це:

 • віртуальні цілі;
 • егоїзм, який пригнічує інших членів суспільства;
 • ті, що розвиваються незалежно від вас.

Правдивість, обрана як життєве кредо — чудова цінність, повністю підвладна вашому контролю. Вона реальна і несе користь, проте не завжди приємна. Популярність, навпаки, не залежить від вас. Наприклад, людина, яка добре танцює, вирішує вразити своїм талантом всіх присутніх на танцполі. Навіть якщо це збулося, немає ніякої впевненості, що в іншому клубі не знайдеться більш досвідченого танцюриста.

До того ж критерії оцінки ваших умінь будуть різними. Самовідчуття себе популярним і талановитим не означає, що оточення сприйматиме вас так само. Складно не погодитися з думкою, що, побоюючись негативної оцінки оточення, людина сама в собі знає, які її негативні сторони можуть помітити.

Які ж цінності вважати позитивними і правильними? Це правдивість, уміння заступитися за слабких і себе, інтелектуальність, добродушність, творча діяльність, скромність та інші.

Негативними цінностями, які ведуть до руйнування особистості, вважаються маніпулювання оточенням, безладне статеве життя, позитивне сприйняття негативних подій, бажання бути центром уваги, жертовність, прагнення до багатства та досягнення загального визнання.

Нездорові прагнення зазвичай залежні від зовнішніх факторів. Щоб вас вважали за успішного і красивого, потрібно стежити за актуальними в суспільстві брендами і трендами, постійно доводити власну правоту і піклуватися про те, що про вас думає оточення. Це, безперечно, приносить задоволення, але в результаті не приведе вас до досягнення вищих цілей. Водночас контролювати ці події не у ваших силах.

Це лише питання життєвих пріоритетів. Будь-яка людина не відмовилася б стати власником розкішного котеджу на Багамських островах і меню, що складається з делікатесів. Але це зовсім не означає, що матеріальні блага повинні ставати головними в житті.

Сучасні люди залежні від речей і всього, що з ними пов'язано. Це породжує депресивні стани, в разі, коли всього цього не вдається досягти, не помічаючи, як ці прагнення руйнують наше життя. Правильні пріоритети концентрують вашу увагу на здорових речах, що приносять не тільки користь, а й самоповагу, задоволення, визнання.

Практично будь-який курс із самовдосконалення ґрунтується на правильному підборі пріоритетів. Візьміть за правило вірно оцінювати прагнення і події в житті, тоді хвилювання будуть не такими гострими, а отже, більш позитивно сприйматиметься і саме життя.

______________

Якщо ви хочете позбутися тривог і стресів, не відчувати хвилювань і отримувати від життя задоволення, прочитайте повну версію книги «Тонке мистецтво пофігізму». Цінні рекомендації автора Марка Менсона допоможуть вам по-новому поглянути на життя і на те, що відбувається навколо.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
06.04.2018
Кредит з моментальним рішенням онлайн!
15.03.2018
Легалізація «євротачок»: нові варіанти вирішення проблеми
26.07.2019
Що являє собою банківський кредит і як його можна отримати?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X